Twoi Reumatolodzy w Iławie.
Nie musisz dłużej żyć z bólem !!!

Gabinet reumatologiczny został otwarty w Iławie w 2018r. Najpierw mieścił się w centrum medycznym przy ul. Sendlerowej w Iławie, a w 2021r. został przeniesiony na ul. ANDERSA 2c w Iławie (centralnie na przeciwko Szpitala i dwa kroki od dworca PKP). Pacjenci bardzo chwalą nową, dobrze skomunikowaną lokalizację.

Dr reumatolog przyjeżdża do Iławy w odpowiedzi na prośby pacjentów z Iławy, Ostródy, Lubawy, Zalewa i innych okolicznych miejscowości, którzy z uwagi na brak specjalisty reumatologa w swoim miejscu zamieszkania zmuszeni byli podróżować do poradni specjalistycznych do Elbląga lub do Olsztyna. Koszt podróży własnym środkiem transportu do Elbląga jest porównywalny do prywatnej wizyty w gabinecie w Iławie i wielu pacjentów zgłaszało, iż woli przyjść na wizytę odpłatnie niż podróżować tak wiele kilometrów. Część chorych nie posiada własnego samochodu i musi prosić członków rodziny o pomoc lub podróżuje do Elbląga pociągiem lub autobusem. Z 15 minutowej wizyty w poradni specjalistycznej w Elblągu robi się całodniowa wyprawa z zaangażowaniem do transportu mężów, synów i córek. Dla pacjenta ze schorzeniami narządu ruchu wielogodzinna podróż często jest barierą trudną do pokonania.

– Jakie są wskazania do wizyty w gabinecie reumatologicznym?

– Chorobom reumatologicznym towarzyszą objawy pod postacią zmęczenia i ogólnego osłabienia, chudnięcie, stany podgorączkowe, zmiany łuszczycowe na skórze, w tym często na skórze głowy i dużych stawach, zmiany na płytkach paznokci. Często występuje zapalenie przyczepów ścięgnistych. Objawami, które wskazują na chorobę reumatologiczną mogą być- ograniczenie ruchomości stawów, sztywność poranna trwająca czasami nawet do kilku godzin, bóle, obrzęki stawowe. Choroby reumatyczne są drugą co do częstości, po chorobach układu krążenia, przyczyną rent inwalidzkich. Statystyki pokazują, że pacjent reumatologiczny w przeważającym procencie to pacjent również kardiologiczny i na odwrót.